Apibūdinkite kiekvieną iš trikampių.
Medžiaga geometrijos pamokai 7 klasėje
Peržiūrėkite dokumento turinį
„Pamokos tema – TRIKAMPIO KAMPŲ SUMMA“
MBOU "ZOLOTOPOLENSKY BENDRASIS MOKYKLA"
KRIMO RESPUBLIKOS KIROVO RAJONAS
Pamoka 7 klasėje šia tema
"Trikampio kampų suma"
Mokytojas: Antipova Galina Ivanovna
Pamokos tema: Trikampio kampų suma.
Pamokos tipas : Naujos medžiagos mokymosi pamoka.
Pamokos tikslai
: Mokymosi tikslas: įrodyti trikampio sumos teoremą;
išmokyti taikyti įrodytą teoremą sprendžiant uždavinius, supažindinti su trikampio išorinio kampo samprata;
Plėtros tikslas: tobulinti gebėjimą logiškai mąstyti ir garsiai reikšti savo mintis, tobulėti loginis mąstymas, valia, emocijos;
edukacinis tikslas : ugdyti mokinius noru tobulinti savo žinias; ugdyti susidomėjimą šia tema.
Per užsiėmimus
(Mokytojas laiko trikampį ) Geometrijoje trikampis vaidina ypatingą vaidmenį. Neperdėdami galime pasakyti, kad visa arba beveik visa geometrija yra pastatyta ant trikampio.
Taigi, kas yra trikampis?(Trikampis yra figūra, sudaryta iš trijų taškų, kurie nėra toje pačioje tiesėje, ir linijos atkarpos, jungiančios šiuos taškus poromis.)
Pažvelkite į trikampį (1 pav.). Kam lygi B? (problemos formulavimas)
Taigi šiandien pamokoje pabandysime su jumis suformuluoti ir įrodyti nuostabus turtas trikampis , kuris padės mums atsakyti į šį klausimą.
Mūsų pamokos tema: Trikampio kampų suma. (1 skaidrė)
Pamokos datą ir temą įrašykite į sąsiuvinį.
Tikslai:( 2 skaidrė)
Pagrindinių žinių atnaujinimas.(3–9 skaidrės)
3. Naujos medžiagos studijavimas
Praktinis darbas(įėjimas į pamokos temą, pasiruošimas naujos medžiagos suvokimui)
Mokytojas. Atsakykite į klausimą: kokiu prietaisu galima matuoti trikampio kampus? Patikrinkite savo pasirengimą pamokai, ar visi turi matuoklį, pieštuką, liniuotę?
1 dalis (Dirbkite poromis ) (10 skaidrė)
Mokytojas. Vaikinai, ant jūsų stalų turite lapus su praktiniais darbais. Paimkite juos, naudodamiesi transporteriu išmatuokite trikampių kampus ir surašykite rezultatus į lenteles.
№ p/p | A+ B + NUO |
|||
Mokytojas. Raskite savo trikampių kampų sumą ir rezultatus surašykite į lenteles. Kam jis lygus? Ką pastebėjai? (Visos sumos yra beveik 180º.) Žiūrėkite, vaikinai! Trikampiai buvo paimti savavališkai, kampai trikampiuose buvo skirtingi, o rezultatai buvo vienodi visiems.
Kas paaiškina nedidelį skirtumą? Ar dėl to, kad nėra dėsningumo, ar dėl to, kad yra dėsningumas, bet savo įrankiais negalime jo pakankamai tiksliai nustatyti?
Mokytojas. Kokią išvadą galime padaryti iš šio praktinio darbo?
Mokiniai daro išvadą: trikampio kampų suma lygi 180 laipsnių.
2 dalis (darbas su modeliais ant stalų) 11 skaidrė)
Teoremos teiginys ir įrodymas(12, 13 skaidrės)
Istorinė informacija. (14,15 skaidrės)
Konsolidavimas.(16–24 skaidrės)
Užduotys ant baigtų brėžinių
2) Savarankiškas darbas su kolegų vertinimu
1. Ar yra trikampis su kampais:
a) 30 o, 60 o, 90 o; b) 46 o, 160 o, 4 o; c) 75 o, 90 o, 25 o?
2. Nustatykite trikampio tipą, jei vienas kampas yra 40 o, kitas yra 100 o
3.Rasti kampus lygiakraštis trikampis.
4. (25 skaidrė)
Pamokos rezultatai. Atspindys. (26.27 skaidrė)
Koks buvo pagrindinis šios dienos pamokos tikslas? (Įrodykite teoremą apie trikampio kampų sumą. Išmokite spręsti trikampio kampų sumos teoremos taikymo uždavinius)
Ar mes tai pasiekėme?
Peržiūrėkite pristatymo turinį
"TRIKAMPIO KAMPŲ SUMA"
C umma trikampio kampų
Matematikos mokytojas
savivaldybės švietimo įstaiga "Zolotopolenskaya school"
Kirovskio rajonas, Krymas
Antipova Galina Ivanovna
Tikslai:
- suformuluoti ir įrodyti trikampio sumos teoremą;
- apsvarstykite užduotis taikymui įrodyta
Pakartokime studijavo
Gretimi kampai
60
AOC+ BOC=
Vertikalūs kampai yra lygūs
Vienašalio suma
kampai yra 180 0
Pagarbus
kampai lygūs
Skersiniai kampai lygūs
a ll b
Apskaičiuokite visus kampus.
Praktinis darbas
Studijuoti
.
- „Nuplėšus“ trikampio kampus, galima parodyti, kad trikampio kampų suma lygi 180 .
Teorema: Trikampio kampų suma lygi 180 .
Duota: ∆ABC
Įrodykite: A+ B + C =180
Įrodymas:
1) D. n tiesi linija a || AC
2) 4 = 1
3) Kadangi 4+ 2+ 5=180 ,
tada 1 + 2+ 3 =180
arba A+ B+ C=180
... Kalbant apie mirtinguosius, tiesa yra aiški,
Kad du kvaili žmonės netelpa į trikampį. Dantė A.
Pitagoras
Teoremos apie trikampio kampų sumą "Trikampio vidinių kampų suma lygi dviem stačiakampiams" įrodymas priskiriamas Pitagorui .
580–500 pr. Kr e.
Pirmojoje elementų knygoje Euklidas pateikia dar vieną trikampio sumos teoremos įrodymą, kurį lengva suprasti brėžinio pagalba.
365–300 m.pr.Kr
Užduotys ant baigtų brėžinių .
1 užduotis
Apskaičiuoti:
2 užduotis
Apskaičiuoti:
3 užduotis
Apskaičiuoti:
4 užduotis
Apskaičiuoti:
Užduotis numeris 5
Apskaičiuoti:
Užduotis numeris 6
Apskaičiuoti:
7 užduotis
Apskaičiuoti:
Užduotis numeris 8
AK – bisektorius
Apskaičiuoti:
- P. 3 1 , 223(b), 228(b)
- № 229 (neprivaloma)
7 klasė
Pamokos tema: "Trikampio kampų suma".
Laikas : dviguba pamoka (pora).
Pamokos tikslai:
Švietimas: susipažinti su įvairiais trikampio kampų sumos teoremos įrodinėjimo būdais, supažindinti su trikampio išorinio kampo samprata, apsvarstyti jo savybę, išmokti pritaikyti teoremą ieškant trikampio kampų spręsti problemas.
Švietimas: tęsti natų estetinio apipavidalinimo sąsiuvinyje įgūdžių formavimą ir piešinių įgyvendinimą, toliau formuoti teigiamą požiūrį į naują akademinį dalyką, mokyti gebėjimo bendrauti ir klausytis kitų, ugdyti sąmoningą discipliną.
Kuriama: ugdyti gebėjimą panaudoti lygiagrečių tiesių ženklus ir kampų su lygiagrečiomis tiesėmis savybes sprendžiant uždavinius ir įrodant teoremas; ugdyti gebėjimą rasti trikampių kampus dviem duotais kampais, esant nurodytoms kampų proporcingumui; lavinti įgūdį panaudoti teoremą apie trikampio kampų sumą ir jos pasekmes sprendžiant uždavinius; ugdyti įgūdžius rasti trikampių kampus dviem duotais kampais, duotais proporcingais kampais, esant skirtingiems trikampio elementams (lygiems). kraštinės, kampai), gebėjimas rasti trikampio kampus, jei kampas duotas ties pusiausvyra, ir rasti kampus trikampio pusėje ir trikampio pagrindu, jei nurodyti trikampio kampai; vystytissąmoningas suvokimas mokomoji medžiaga, vaizdinė atmintis ir kompetentinga matematinė kalba.
Įranga: vadovėlis Pogorelova A.V., Geometrija 7-9 kl., (p. 46, 52-53), interaktyvi lenta, pristatymas, Dalomoji medžiaga(visus popierinius trikampius ir iškirptus iš kartono), didelį popierinį trikampį mokytojui pademonstruoti lentoje ieškant trikampio kampų sumos, kortelės savarankiškam darbui
Pamokos tipas: naujos medžiagos mokymosi ir jos įtvirtinimo pamoka (kombinuota pamoka).
Užsiėmimų metu:
Scena
pamoka
Mokytojo veikla
Studentų veikla
Org.
momentas
naminispratimas
Naujos medžiagos mokymasis
(Praktinis darbas)
Naujos medžiagos mokymasis
Fizminutka ir pramogauti. momentas
Studijuotos medžiagos konsolidavimas
Apibendrinant
Atsiverskite dienoraščius ir užsirašykite namų darbus: išmokite santrauką 22, (33 punktas) Namų darbų numeriai 19 (2), 22 (2), 24. (2 skaidrė)
Pradėkime pamoką su jumis eilėraščiu:
Net ikimokyklinukas žino
Kas yra trikampis
Ir kaip tu gali nežinoti.
Bet tai visai kitas dalykas -
Greitai, tiksliai ir sumaniai
Jis turi šonus - jų yra trys,
Ir iš viso yra trys kampai,
Ir, žinoma, yra trys viršūnės.
Jei visų pusių ilgiai
Surasime papildymu
Tada pereisime prie perimetro.
Na, visų kampų suma
Bet kuriame trikampyje
Pririštas prie vieno skaičiaus.
Ir šiandien pamokoje išsiaiškinsime, su kokiu skaičiumi susieta bet kurio trikampio kampų suma.
Atidarykite natas, užsirašykite: pastaba Nr. 22. Trikampio kampų suma (3 skaidrė).
Sąsiuviniuose nupieškite savavališką trikampį (4 skaidrė). Nelabai mažas, apie trečdalį puslapio. Ką reiškia atsitiktinis?
Teisingai. Nubrėžiame trikampį. Mes paimame transporterį.
Ir pradedame pakaitomis matuoti nubrėžto trikampio kampus (5 skaidrė). Mes išmatuosime kampus su jumis.
Mes paimame transporterį, pritaikome jį prie pirmojo išmatuoto kampo taip, kad atviras taškas ant kampo sutaptų su kampo viršūne, o trikampio kraštinė ir vidinė tiesioji kampo dalis sutaptų ir sudarytų vieną tiesią liniją.
Matuojame kampą, ir nuo 0, o ne nuo 180. - atkreipkite dėmesį, kad turime 2 svarstykles, transporterio lanko viduje ir išorėje. Užrašome: kampas, pavyzdžiui, B lygus ... laipsnių. Gavau 80 0 . Kokius kampus gavai?
Ir tą patį padarykite su likusiais kampais.
Ar radai visus kampus?
Dabar pažiūrėkime, kokia mūsų tema?
Taigi, ką mes darysime su savo trikampio kampais?
Teisingai. Sumuojame jūsų gautus kampus, pakeliame rankas ir skambiname, kiek išėjo.
Šauniai padirbėta! Dabar paimkite popierinius trikampius ant stalinių kompiuterių (6 skaidrė). Ir paimsiu trikampį (pritvirtintą prie lentos magnetu). Pažiūrėk ir pagalvokkaip sulenkus šio trikampio kampus rasti jo kampų sumą.
Tikriausiai ne visi iškart atspėjo – reikia susumuoti visus kampus. Kaip tai padaryti?
Teisingai! Dar kartą rodau ant didelio trikampio lentoje.
Pasakyk man, kokia yra visų kampų suma, žiūrint į mūsų išlenktą trikampį?
Trikampiai jau du kartus išmatuoti ir vis tiek gaunasi 180?
(Jei ne, duodu papildomą trikampį). Patikrinkite, ar trikampis suformuotas iš šių dalių?
Ar visi suprato teisingai?
Gerai. Dabar vėl turime parodyti, kad kokia yra trikampio kampų suma?
(8 skaidrė)
Puiku! Ką darysime su kampais?
Kas mums atsitiko?
Puiku vaikinai. Dabar užsirašykite tai savo užrašuose. Teorema „Dėl trikampio kampų sumos“. Kaip manai, ką ji mums sako?
Teisingai! Užrašome (9 skaidrė).
Istorijos nuoroda(10 skaidrė).
Dabar mes įrodysime šią teoremą. Šį įrodymą turite užsirašyti, išanalizuoti, jei kažkas neaišku. Jei sunku, ateikite į papildomus užsiėmimus – šiandien 6-7 pamokos.
Užrašome: įrodymas (11 skaidrė)
Kas mums duota ir ką turime įrodyti?
Užrašome duotą ir į sąsiuvinį nupiešiame nedidelį savavališką trikampį.
tegulįrodyti šią teoremą , naudojant mums žinomas kampų savybes su lygiagrečiomis tiesėmis ir sekantu. Norėdami tai padaryti, per viršūnę B nubrėžiame tiesią linijąa lygiagrečiai pagrindui – pusė AC.
Ir pažymėkime gautus kampus: tuos, kurie nurodyti trikampyje, ir dar du kampus.
Užrašome:
Pastatykimea || AC, BÎ a.
Kiek sekantinių tiesių gaunama lygiagrečiomis tiesėmis? Pavadinkite juos.
Pirmiausia pažiūrėkime į vieną sekantą.
Ką galima pasakyti apie kampus su mūsų lygiagrečiomis tiesėmis ir sekantu AB.
Užsirašykime.
Dabar apsvarstykite kitą sekantą prieš Kristų. Ką čia galima pasakyti apie kampus su lygiagrečiomis linijomisa || ACir sekanti saule?
Teisingai. Užrašome.
Dabar pažiūrėkime į tiesų kampą B. Kas yra šis kampas.
Teisingai. Kam dar jis lygus? Kokių kampų suma?
Teisingai, nuotraukoje tai puikiai matosi.
Dabar, žvelgiant į užrašytą sumą ir anksčiau įrodytas kampų lygybes, ką galima pasakyti apie kampą B?
Tie. ką tu gavai?
Ar įrodėte teoremą?
Fizminutka (12 skaidrė).
Raidės skaidrėje skirtingos spalvos kuris padeda atpalaiduoti akies raumenis.
№ 20 (14 skaidrė) – sprendžiame žodžiu. Sąsiuviniai su užrašais neuždaryti.
Ar du trikampio kampai gali būti stačiakampiai?
Ar du kampai buki?
Vienas tiesus, o kitas bukas?
Kokią išvadą tada galima padaryti? Kokie kampai gali būti trikampyje?
Tie. smailieji kampai bet kuriame trikampyje turi būti bent .... ?
Užsirašykite tai savo pastabose - tai yra trikampio kampų sumos teoremos pasekmė (15 skaidrė)
Išvada iš teoremos:
Kiekvienas trikampis turi bent du smailiuosius kampus.
Darbas žodžiu su užduotimis (16-18 skaidrės)
Vaikinai. Išeiname prie lentos ir išsprendžiame skaidrėje nurodytus skaičius (19 skaidrė):№ 18, № 19 (1), № 22 (1,3),№ 21, №25.
Lentoje nubraižytas trikampis – jį panaudojame spręsdami 18, 19 uždavinius.
21 žodžiu.
22 - lentoje brėžinys su r / w trikampiu, mes išsprendžiame problemą naudodami jį.
№ 25 nuo lentos su tuo pačiu planu.
(20 skaidrės)
(21 skaidrė)
Vaikinai, prisiminkite, ką šiandien išmokome.
Kokia yra bet kurio trikampio kampų suma?
Kiek aštrių kampų turi būti bent jau bet kuriame trikampyje?
O gal 2 kvailiai?
Šauniai padirbėta!
Iki pasimatymo kitoje pamokoje po skambučio.
Atidarykite dienoraščius ir užsirašykite namų darbus.
Atidarykite užrašus, rašykite.
Bet koks.
Pavyzdžiui, 30 0 , 120 0 , 50 0 , 90 0 ….
Taip.
Trikampio kampų suma.
Pridėti. Ir sužinokite, kokia yra suma.
Suskaičiuokite ir pasakykite atsakymus. Kiekvienas turi turėti 180.
Apsvarstykite trikampius, pabandykite pridėti, suraskite sprendimą.
Tiesiog sulenkite trikampį, kad visi kampai susijungtų.
Išskleistas kampas yra 180 laipsnių.
Taip.
Taip.
Taip, taip.
Būtent.
180.
Sudėkite juos, kad parodytumėte jų sumą.
Vėlgi, išplėstas kampas yra 180.
Kad trikampio visų kampų suma yra 180.
Užsirašykite teoremą.
Klausykite, užduokite klausimus.
Danas, trikampis, savavališkas. Ir jūs turite įrodyti, kad jo kampų suma yra 180 0 .
Užsirašykite duotą ir nupieškite paveikslėlį:
Duota:
ABC
Įrodykite:
РА+РВ+РС=180°
Jie statomi pagal mokytoją (mokytojas perverčia skaidrėje esančią animaciją).
Du? AB ir VS.
Ð 4= Ð 1 , kaip kryžminiai gulėjimo kampai su lygiagrečiomis linijomisa || ACir sekant AB.
Ð 5= Ð 2, kaip kryžminiai gulėjimo kampai su lygiagrečiomis linijomisa || ACir sekanti saulė.
180, nes jis yra išplėstas.
Ð 4 + Ð 3+ Ð 5 = 180°, nesÐ B – dislokuotas (Ð H = 180°)
NesÐ4=Ð1 ir Ð5=Ð2, TAD
Ð 4 + Ð 3+ Ð 5 = Ð 1 + Ð 3+ Ð 2 = 180.
Kad trikampio kampų suma lygi 180.
Įrodytas.
Pakartokite pratimus (fizinę minutę) po mokytojo.
Nr.
Nr.
Nr.
Du aštrūs ir vienas bukas, vienas tiesus ir du aštrūs, visi trys aštrūs.
Du!
Įrašyta iš diktanto arba skaidrės.
Galvosūkių spėliojimas.
Teorema apie trikampio kampų sumą. Ir to pasekmė.
180 laipsnių.
Bent du aštrūs kampai.
Nr.
Temos tęsinys
Studijuotos medžiagos konsolidavimas
Savarankiškas.darbas
Apibendrinant
Taigi, kiek kampų yra trikampyje?
Tada kadangi du kampai visada yra aštrūs, tai trečiasis gali būti ... kas?
Tada mes nustatysime trikampio tipą pagal trečiąjį kampą.
Pažiūrėkite į skaidrę (22 skaidrė). Pavadinkite kampą ir nustatykite trikampio tipą.
Jei du trikampio kampai yra smailieji, o trečiasis taip pat yra smailusis, tada trikampis...
Jei du trikampio kampai yra smailieji, o trečiasis taip pat yra stačias, tada trikampis yra...
Jei du trikampio kampai yra smailieji, o trečiasis taip pat bukas, tada trikampis yra...
Šauniai padirbėta!
Istorinis momentas (23 skaidrė)
Dabar sprendžiame burnos problemas.
(24 skaidrė)
Nustatykite trikampio tipą, jei:
vienas iš jo kampų yra 40 0 o kitas yra 100 0 ,
vienas iš jo kampų yra 60 0 o kitas – 70 0 ,
vienas iš jo kampų yra 40 0 o kitas - 50 0 .
(25–26 skaidrės)
Dabar sprendžiame uždavinius prie lentos ir sąsiuviniuose (27 skaidrė)
Dabar rašome savarankiškas darbas parinktys, trys užduotys.
Vaikinai, pasakykite man, ką šiandien išmokome ir prisiminėme?
Šauniai padirbėta!
Pamokų pažymiai yra...
bet kas.
Smailaus kampo.
Stačiakampis.
bukas.
bukas, nes yra bukas kampas.
Smailaus kampo, nes visi kampai aštrūs.
Stačiakampis, nes 180–40–50 = 90.
Pagal kampų sumos teoremą D:
RW
= 180
0
– (РС + РВ) =
= 180
0
– (90
0
+ 50
0
) =
Ð40
0
Nes D ABC yra lygiašonis, tada РА = РВ pagal r/b D savybę.
Pagal kampų sumos teoremą D:
RA
= (180
0
– РС) : 2 =
= (180
0
– 90
0
) : 2 =
R45
0
Spręskite problemas su mokytojo pagalba.
Savarankišką darbą rašykite kortelėmis.
- Bet kurio trikampio kampų suma yra 180.
Trikampių rūšys – smailus, bukas, stačiakampis.
Sužinojome, kad seniausi geometrijos įrankiai buvo liniuotė ir kompasas.
2 užduotis .
Duota:
Rasti:
Р1 ir Р2Sprendimas:
3 užduotis.
Duota:
Rasti:
Р1 ir Р2Sprendimas:
Uždaviniai: 1. Supažindinti su smailiojo, stačiojo ir bukojo trikampio sąvokomis. 2. Eksperimento pagalba priveskite vaikus prie trikampio kampų sumos teoremos formulavimo, įrodykite ir išmokykite įgytas žinias pritaikyti sprendžiant uždavinius. 3. Vystymasis pažintinė veikla, mąstymas, dėmesys. 4. Ugdymo darbštumas
TIKSLAI: 1. Įtvirtinti žinias temomis: trikampis, lygiagrečios tiesės, kampų tipai; 2. Įtvirtinti transporterio naudojimo įgūdžius; 3. Ugdyti gebėjimus naudotis vadovėliu; 4. Lavinti mokinių matematinę kalbą; 5. Formuoti gebėjimą analizuoti medžiagą ir daryti išvadas; 6. Ugdyti: domėjimąsi dalyku, gebėjimą viską suvesti iki galo, pasitikėjimą savo jėgomis mokykloje.
Pamokos planas: 1. Organizacinis momentas. 2. Kartojimas. 3. Darbas žodžiu. 4. Problemos išdėstymas, jos sprendimo būdų nustatymas. 5. Hipotezės iškėlimas. 6. Hipotezės patvirtinimas. 7. Teoremos įrodymas. 8. Užduočių sprendimas išnagrinėtai teoremai įtvirtinti. 9. Pamokos apibendrinimas (refleksija), namų darbai.
Pamokos eiga: 1. Organizacinis momentas Šiandien mūsų klasė pavirs „moksline Tyrimų institutas“, ir jūs tapsite „jo darbuotojais“. Ir mes ne tik susipažinsime su „tyrimų instituto“ darbu, bet ir patys padarysime atradimų! Ir taip: „tyrimų institutas“ turi padalinius: 1. Eksperimentų laboratorija. 2.Mokslinių įrodymų laboratorija. 3. Laboratorinis tyrimas.
2. Kartojimas įjungtas ankstesnes pamokas tyrėme lygiagrečių tiesių ženklus ir kampų su lygiagrečiomis tiesėmis savybes. O šiandien pamokoje įgytos žinios šia tema padės padaryti atradimą. Apibrėžkite lygiagrečias tieses (dvi tiesės plokštumoje vadinamos lygiagrečios, jei jos nesikerta)
Suformuluokite tiesių lygiagretumo požymius (Jei dviejų sekanto tiesių sankirtoje gulėjimo kampai yra lygūs, tai tiesės lygiagrečios; Jei dviejų sekanto tiesių sankirtoje atitinkami kampai yra lygūs, tada linijos yra lygiagrečios; Jei dviejų sekanto tiesių sankirtoje vienpusių kampų suma yra 180 °, tada linijos yra lygiagrečios;)
Suformuluokite kampų prie lygiagrečių tiesių savybę (Jei dvi lygiagrečias tieses kerta skersinis, tada kryžminiai gulėjimo kampai yra lygūs; Jei dvi lygiagrečias tieses kerta atskyrimas, tai atitinkami kampai yra lygūs; Jei kerta dvi lygiagrečios tiesės per sekantą, tada vienpusių kampų suma yra 180 °)
1) Suformuluokite trikampio apibrėžimą. (TRIKAMPIS – tai figūra, sudaryta iš trijų taškų, kurie nėra vienoje tiesėje, ir juos poromis jungiančių atkarpų.) 2) Pavadinkite trikampio elementus. (Viršūnės, kraštinės, kampai.) 3) Kokie trikampiai skiriami? (Šonuose: universalus, lygiakraštis, lygiašonis; kortelės - trikampiai) 4) Trikampiai taip pat išsiskiria kampais.
Sukurkime istoriją su jumis tema: KAMPAS. Norėdami tai padaryti, naudokite ekrane parašytą planą. Kampas – tai figūra, ... (Kampas – tai figūra, kurią sudaro du iš vieno taško išeinantys spinduliai. Spinduliai vadinami kampo kraštinėmis, o taškas – viršūne.). 2. Jei ..., tada kampas vadinamas ... (Jei kampas yra 90 °, tada kampas vadinamas dešiniuoju. Jei - 180 °, tada išskleistas. Jei didesnis nei 0 °, bet mažesnis nei 90 °, tada jis vadinamas ūminiu. Jei didesnis nei 90°, bet mažesnis nei 180°, vadinamas buku.)
Tai. kampai yra buki, smailūs, tiesūs ir išdėstyti. Vidinis kampas trikampis yra ... Vidinis trikampio kampas yra kampas, sudarytas iš jo kraštinių, trikampio viršūnė yra jo kampo viršūnė. Taigi, trikampio kampai gali būti skirtingi: bukas, smailus ir tiesus.
Eksperimentų laboratorija Nubrėžkite kampą: (3 mokiniai dirba prie lentos, o likusieji vietoje) 1 - eilė - bukas; 2 - eilutė - tiesi; 3 - eilutė yra aštri. Užbaikite piešinį iki trikampio. Ką man reikia daryti? (Paimkite tašką kampo šonuose ir sujunkite juos atkarpomis.) Gauti trikampiai gali būti vadinami: bukais, stačiakampiais ir smailiaisiais. ((kortelės - trikampiai) Atkreipkite dėmesį, kad smailus trikampis turi visus smailiuosius kampus.
Ar yra trikampių su stačiu ir buku kampu? Su dviem bukais kampais? Su dviem stačiais kampais? Kaip tai pagrįsti? Padarykite brėžinį: Sijos BA ir SD, CT ir OH. KE ir PL nesikerta, vadinasi, trikampis neveiks. Vienpusių kampų suma I atveju yra didesnė nei 180°, II atveju taip pat didesnė nei 180°, o III atveju lygi 180°. III atveju linijos yra lygiagrečios, o pirmaisiais dviem atvejais linijos skiriasi. Jie daro išvadą, kad trikampis negali turėti dviejų bukųjų arba dviejų stačiųjų kampų. Be to, trikampis vienu metu negali turėti vieno buko ir vieno stačiojo kampo.
Kai ką padarėme praktinis darbas, pateisino tai, kad trikampis ne visada egzistuoja. Jo egzistavimas priklauso nuo kampų dydžio. Kaip sužinoti, kokia yra trikampio kampų suma? Praktiškai matavimu, teoriškai samprotavimu.
Bandymų laboratorija (praktinis pritaikymas) 1. Koks yra trečiasis trikampio kampas, jei vienas iš kampų yra 40°, antrasis yra 60°? (80°) 2. Koks yra lygiakraščio trikampio kampas? (60°) 3. Kokia yra stačiojo trikampio smailiųjų kampų suma? (90°) 4. Kas yra aštrus kampas stačiakampio formos lygiašonis trikampis? (45°)